Rezultatele unui sondaj

Iunie 1, 2008 la 10:53 am | Publicat în Cum ne vad ceilalti, Informatii utile, Invata sa ma accepti!, Viata in fotoliul rulant | 1 comentariu

23032008006

Iata ca a trecut aproape o luna de cand, cu mic, cu mare, mai in gluma – mai in serios invatam sa „bloguim”.

Scopul a tot ceea ce facem este sa invatam sa faptuim impreuna, iar numarul celor ce doresc sa ne cunoasca intentiile si sa ni se alature – sa creasca treptat.

Cred ca a sosit vremea sa stim si noi – realizatorii acestui blog – opinia celor ce ne cunosc din totdeauna sau a acelora ce ne-au descoperit de curand.

Fratilor, ce vreti sa stiti despre noi?

Ne-am pus aceasta intrebare inca de la inceput, iar acum, dupa o luna de sondaj, suntem in masura a sti incotro ne indreptam pasii:

1. Trebuie sa ne facem auzit glasul prin articole scrise de noi insine – persoane cu dizabilitati fizice – 46%;
2. Este asteptata o diseminare a informatiilor in randul cetatenilor, despre aspiratiile, initiativele, performantele tinerilor cu dizabilitati fizice severe – 33%;
3.  Exista dorinta si disponibilitate de implicare
umana si financiara pentru sustinerea proiectelor destinate si, totodata initiate de insisi tinerii cu dizabilitati fizice – 21%.

Vom incerca,asadar, sa tinem cont de aceste informatii, astfel incat proiectul „IMPREUNA PENTRU IHTIS” sa genereze numeroase activitati, parteneriate, si, de ce nu, sa atraga resurse financiare suficiente pentru initierea de noi proiecte indraznete.

Presedinte IHTIS

1 comentariu »

1. Fara a arata ce putem nu vom fi niciodata vazuti ca si RESURSE IN SOCIETATE, ori IHTIS asta isi propune. Sa arate ce poate sa faca persoana cu handicap si ca poate sa fie utila societatii.