Primul meu articol

Decembrie 6, 2008 la 11:19 am | Publicat în Ganduri, Invata sa ma accepti!, Viata in fotoliul rulant | 3 comentarii
Etichete: ,

Eu sunt Marius, sunt membru al Asociatiei IHTIS si acum ma aflu la Botosani, unde invat cum sa scriu singur pe blogul asociatiei. Momentan ma ajuta sa scriu Mirela Rus, de la Fundatia Soros.

Marius (IHTIS) si Mirela (Fundatia Soros)

Cand voi ajunge inapoi acasa, voi incerca sa scriu singur pe blog. Nu imi va fi usor, pentru ca eu nu pot scrie la tastatura folosind mainile, ci doar folosind nasul, pentru ca sufar de tetrapareza extrapiramidala.

Acum am inregistrat un filmulet cu mine si il incarcam pe YouTube, ca sa il putem pune apoi si aici, pe blog. Iata mesajul pe care am vrut sa vi-l transmit prin filmulet:

„Salut, prieteni. Sunt Marius din Dorohoi. M-am alaturat de curand Asociatiei IHTIS si vreau sa realizam impreuna cat mai multe lucruri bune si frumoase. Doamne ajuta!”

1. Salut Marius!

Felicitari pentru prima ta reusita la scrisul pe blog. Te-ai descurcat excelent!
    Abia astept sa mai citesc ce scrii si sa te vad in poze/filmulete.
    Tine-o tot asa!
    Doamne ajuta!
    Corina

2. DRAGA CORINA DIN GRESALA AM STERS E-MAILUL TAU CU ARESA TA ORI IMI DAI UN E-MAL ORI INTRI PE MES

3. Salut!
    Am ajuns pe blog-ul vostru, tag-uind Dorohoi, mi-a plăcut, ceea ce am văzut aici.Aş vrea să vă ajut, în limita posibilităţilor mele.
    @Marius: id-ul meu de messenger este:
    corneliu36cornel, contactează-mă!
    Toate cele bune! şi sper să colaborăm!