INVITATIE LA EVENIMENTUL SOLIDARITATII

Octombrie 26, 2012 la 10:48 am | Publicat în Anunt important, Proiecte IHTIS | 1 comentariu

1 comentariu »

1. Multumesc pentru invitatie drei Mihaescu Mihaela si o felicit pe aceasta cale pentru intreaga activitate din cadrul Asociatiei Ihtis, activitate prin intermediul careia persoanele cu dizabilitati isi pot exprima intregul potential cu care au fost inzestrate. Si noi cei din cadrul Centrului de Integrare prin Terapie Ocupationala „Lucie Lecomte” Botosani raspundem acestei frumoase initiative prin participarea la acest spectacol a tinerei Marioara Borcan, in varsta de 37 ani. Tanara, beneficiara in cadrul centrului, este eleva in anul I la Scoala Populara de Arta, sectia canto populara si a debutat in decembrie 2011, alaturi de Taraful „Entuziastii” al Asociatiei Nevazatorilor Filiala botosani la Expozitia de pictura si arta mestesugareasca organizata cu ocazia Zilei Internationale a persoanelor cu dizabilitati. A mai participat la Festivalul de colinde „Trec magii prin vatra Moldovei” organizat de Asociatia Ihtis si la alte spectacole acompaniata de acelasi taraf al Asociatiei Nevazatorilor Filiala Botosani.
    Mult succes in continuare in tot ceea ce faceti!!!