LANTUL SOLIDARITATII – SPUNETI STATULUI CA MERITAM SUSTINUTI !

Martie 2, 2013 la 4:28 pm | Publicat în Campanii IHTIS, Proiecte IHTIS, Si tu poti! | 2 comentarii

LANTUL SOLIDARITATII – o initiativa desfasurata in perioada 1 Martie – 15 Mai, cand orice persoana platitoare de impozit pe venit, poate decide asupra directionarii procentului de pana la 2% din suma datorata statului, fara a plati nimic in plus.

SCOPUL INITIATIVEI: Atragerea unui numar cat mai mare de sustinatori ai Campaniei “350000 oameni x 2 EUR = Centrul de Viata Independenta”.

LANT UMANMOD DE IMPLEMENTARE: Intr-o astfel de campanie vizand strangerea de fonduri, importanta este relatia inter-umana, fiecare reactie personala putand da nastere unei succesiuni de alte noi reactii. Formularul 230 reprezinta “veriga” initiativei noastre, formular care trebuie descarcat, completat si trimis catre Asociatia IHTIS sau depus direct la Administratia Financiara. Apoi, gasiti cel putin un prieten dispus sa faca acelasi lucru in sprijinul campaniei noastre, la randul sau acesta cautand si gasind o alta “veriga” din LANTUL SOLIDARITATII.

Cu ajutorul fiecaruia dintre noi, LANTUL SOLIDARITATII poate insemna:
– O forma de informare asupra unui drept cu care membrii comunitatii sunt mai putin familiarizati.
– Un gest de solidaritate si responsabilitate sociala;
– O sansa acordata Asociatiei IHTIS, de a realiza un proiect inedit nu prin gabarit ci, prin functiunea sa si prin comunicarea vizuala a acestei functiuni la nivelul intregii comunitati.