CONCURS FOTO: ROTI FARA RAMPE & RAMPE PENTRU ROTI – O INSTITUTIE NOU ACCESIBILIZATA IN DOROHOI

Noiembrie 5, 2013 la 1:59 pm | Publicat în Campanii IHTIS, Proiecte IHTIS | Lasă un comentariu

Casa Muunicipala de Cultura este locul in care IHTIS a devenit un ONG cunoscut in comunitatea dorohoiana si imprejurimi, specificul nostru socio-cultural pliandu-se perfect destinatiei acestei institutii publice.

FOTO 34 – ACCESUL LA CASA MUNICIPALA DE CULTURA
34.

De la prima intalnire cu factori reprezentativi ai Municipiului Dorohoi, a fost pusa în discutie problema accesibilizarii CMC, o necesitate a utilizatorilor de fotolii rulante (si, nu numai).

Imaginea primita astazi pe adresa Asociatiei IHTIS, in cadrul Concursului foto “ROTI FARA RAMPE & RAMPE PENTRU ROTI”, ne bucura mai mult decat oricare dintre celelalte. CMC este proaspat accesibiliizata, dandu-ne sansa sa ilustram un exemplu de bune practici, prin conditiile nou create, conform indicativilor legali.

Lasă un comentariu »