INSCRIERI TABARA 2015… Ministerul Tineretului şi Sportului a decis: IHTIS – PROIECT “ADMIS”

Iunie 9, 2015 la 11:51 am | Publicat în Anunt important, Proiecte IHTIS, TABARA DE SOCIALIZARE | 2 comentarii

Vine VACANŢA MARE şi, odată cu ea, va prinde viaţă: Tabara de voluntariat ATITUDINI PENTRU APTITUDINI – ediția a II-a / 2015.
HOTEL MILCOVProiect de tineret finanțat de MTS.
Perioada: 17 – 22 august 2015.
Locația: Eforie Sud – Hotel Milcov**.
Nr participanţi: 30.
Vârstă participanţi: 14 și 35 ani / cf. Metodologiei MTS.
Tip participanţi – voluntari cu si fără dizabilităţi, implicaţi vizibil în organizarea evenimentelor socio-culturale ale Asociației IHTIS anul trecut, proveniţi din mediul urban si rural din Județul Botoșani, alături de voluntari din alte ONG-uri și instituții din țară cu care am colaborat în anul 2014.
Programul taberei va cuprinde: Cursuri și aplicații cu diferite tematici, activităţi recreative de grup (plajă, plimbări pe faleză, concurs cu biciclete), seri culturale (muzică, poezie, teatru, citire articole scrise pentru Vocea Voluntarului).

NOTĂ: Oricine doreşte să se alăture grupului ţintă dar nu se încadrează în criteriile amintite, se poate înscrie în tabără suportând pe cont propriu costurile (masă şi cazare 80 lei / zi).

Pentru toţi cei interesaţi, relaţii şi formular de înscriere pe aderesa: michi_mihaescu@yahoo.com data limită: 31 iulie 2015.
Imagini sugestive din ediția 2014, în linkul următor:

VA ASTEPTAM CU DRAG!