MARILENA GEORGIANA MIHAI (9 ANI) – INVITATA DE DOUA TELEVIZIUNI LA BUCURESTI

Octombrie 27, 2015 la 7:10 am | Publicat în CE POT FACE EU PENTRU COMUNITATE, Proiecte IHTIS | 2 comentarii

1

La sfarsitul saptamanii trecute, Mihai Georgiana Marilena din Vorniceni a fost prezenta in doua emisiuni folclorice IN DIRECT, la ESTRADA TV si TVH.Încă un obiectiv realizat – PROMOVAREA unuia dintre beneficiarii proiectului, dar si a celor doua piese noi inscrise in repertoriul sau:
1. “RAZĂM POARTA ȘI SUSPIN”
2. “DIN BATRANI, LA NOI LA TARA”
Muzica: Prof. MARCEL DUPU – Asociatia MUGURELUL, Dorohoi
Text: MIHAELA MIHĂESCU – coordonator proiect – Asociatia IHTIS

Povestea a doua seri speciale, scrisa de doi profesionisti in promovarea tinerilor interpreti populari – Dl GEORGEL NUCA si Dl FLORIN RACOCI – ce au adus in fata publicului bucurestean, unul dintre cei 5 beneficiari directi din cadrul Proiectului cultural TALENT IN BUNDITA NOUA, co-finantat de Administratia Fondului Cultural National.

2

diseminare carti

Am promovat si am fost promovati – o impreuna-lucrare benefica tuturor, in egala masura. Doua seri la rand, o brosura IHTIS (editata acum ceva vreme) a devenit puntea dintre scena si publicul prezent la Emisiunea PETRECERE ROMANEASCA.
Tinuta scenica – Dna Doina Mihalache – Intreprindere Individuala – Vorona BT.

Cu siguranta, in amintirea Marilenei va mai ramane un moment de suflet – MOMENT CULINAR MOLDOVENESC – nelipsit dintr-o PETRECERE ROMANEASCA…

Datorita acestor MINUNATI OAMENI, scopul proiectului IHTIS a fost atins. Mult respect si recunostinta tuturor!

MIHAELA MIHĂESCU