Proiect de tineret finantat de MTS – VOLUNTARIAT pentru INCLUZIUNE prin ARTA

Iulie 24, 2016 la 9:16 am | Publicat în Anunt important, Proiecte IHTIS | Lasă un comentariu

Ministerul Tineretului si Sportului – MTS, a publicat rezultatele Concursului National de Proiecte de Tineret-2016. etapa de evaluare pe baza de punctaj.
Proiectul inscris in concurs de Asociatia IHTIS, intitulat ”VOLUNTARIAT pentru INCLUZIUNE prin ARTA”, a fost ADMIS, ocupand pozitia a 8-a, cu 85 puncte.

Aceasta inseamna ca, in perioada 20 august – 13 noiembrie 2016, vom avea de realizat 7 activitati socio-culturale interesante, adresate cu precadere tinerilor talentati cu si fara dizabilitati, avand varste intre 14 si 35 ani, descrierea fiecarei actiuni urmand a fi din timp promovata.
Deocamdata, SA NE BUCURAM CU TOTII DE REUSITA !!!

Lasă un comentariu »